Bezmaksas piegāde no €80

Kā nodrošināt neslīdošus un drošus darba apavus uz dažādām virsmām?

Sieviešu darba zābaki ir būtiska darba apģērba sastāvdaļa daudzu profesiju pārstāvjiem, tostarp pavāriem, medmāsām un noliktavas darbiniekiem. Šie apavi nodrošina komfortu un aizsardzību kājām ilgstošas stāvēšanas un staigāšanas laikā. Tomēr darba zābaki var kļūt bīstami, ja tie nav pretslīdēšanas izturīgi uz dažādām virsmām, tostarp slapjām vai eļļainām grīdām. Šajā rakstā mēs aplūkosim, kā nodrošināt, lai jūsu darba zābaki būtu neslīdīgi un droši uz dažāda veida virsmām.

Izpratne par pretslīdes izturību

Pirms pievērsties metodēm, kā nodrošināt neslīdošo darba apavu pretslīdamību, ir būtiski izprast pretslīdamības jēdzienu. Neslīdamība nozīmē apavu spēju saķerties ar grīdu un novērst to, ka to valkātājs paslīd vai nokrīt. Darba apavu pretslīdes pretestība ir atkarīga no vairākiem faktoriem, tostarp zoles materiāla, protektora raksta un virsmas veida.

darba apavus dr.orto

Neslīdošas zoles veidi

Darba apavu zolei ir izšķiroša nozīme pretslīdes pretestībā. Tirgū ir pieejami dažādi zoles veidi, un katram no tiem ir unikālas īpašības.

  • Gumijas zoles: gumijas zoles ir visizplatītākais darba apavu zoles veids. Tās nodrošina lielisku saķeri ar lielāko daļu virsmu un ir izturīgas.
  • PU zoles: PU (poliuretāna) zoles ir vieglas un elastīgas. Tās ir ideāli piemērotas darba zolēm, kurās nepieciešams ilgstoši stāvēt un staigāt.
  • TPR zoles: TPR (termoplastiskā kaučuka) zoles ir pretslīdošas un izturīgas. Tās ir ideāli piemērotas darba zolēm, kurām nepieciešama aizsardzība pret asiem priekšmetiem.

Protektora raksti

Darba apavu protektora raksts ir vēl viens ļoti svarīgs pretslīdes pretestības faktors. Rakstam jābūt veidotam tā, lai nodrošinātu maksimālu kontaktu ar grīdu un izkliedētu šķidrumus un gružus prom no zoles. Daži izplatītākie protektora raksti

Kurpju protektora raksts: šim rakstam ir lieli, dziļi protektori, kas nodrošina lielisku saķeri ar nelīdzenu un nelīdzenu virsmu.

Dimanta protektora raksts: šim rakstam ir rombveida forma, kas nodrošina saķeri gan uz slapjas, gan sausas virsmas.

“Chevron” protektora raksts: šis V veida raksts nodrošina saķeri uz eļļainām un slidenām virsmām.

Kā nodrošināt neslīdošus un drošus darba knaģus uz dažādām virsmām

Tagad, kad esam sapratuši neslīdamības jēdzienu, apspriedīsim, kā nodrošināt neslīdošus un drošus darba apavus uz dažādām virsmām.

Izvēlieties pareizo zoli un protektora rakstu

Pirmais solis, lai nodrošinātu neslīdošus darba apavus, ir pareizas zoles un protektora raksta izvēle. Ņemiet vērā, uz kāda veida virsmas strādāsiet, un attiecīgi izvēlieties zoli un protektora rakstu. Piemēram, ja strādājat virtuvē, kur grīda bieži ir mitra, izvēlieties darba apavu ar švefrētu protektora rakstu un gumijas zoli.

Pārliecinieties, ka zoles ir tīras

Darba zābaku zole var kļūt slidena, ja uz tās nokļūst atkritumi vai šķidrumi. Vienmēr uzturiet zoli tīru, lai nodrošinātu, ka sieviešu čības ir neslīdošas. Izmantojiet birstīti vai drānu, lai notīrītu visus netīrumus vai netīrumus no zoles.

Izmantojiet pretslīdes aerosolus

Vēl viens veids, kā nodrošināt neslīdamību darba zābakiem, ir izmantot pretslīdes aerosolus. Šie aerosoli satur īpašu formulu, kas uzlabo zoles saķeri ar grīdu. Uzklājiet aerosolu uz darba apavu zoles un pirms darba apavu valkāšanas ļaujiet tam nožūt.

Nomainiet nolietotos darba apavus

Darba apavi ar nolietotu zoli vai protektora rakstu var būt bīstami, jo tie var samazināt pretslīdēšanas izturību. Regulāri nomainiet darba apavus, lai nodrošinātu, ka tie ir labā stāvoklī un neslīd.

Drošas staigāšanas prakse

Visbeidzot, drošas staigāšanas prakse ir būtiska pretslīdēšanas un drošu darba apavu nodrošināšanas sastāvdaļa. Šeit ir daži padomi, kas jāņem vērā:

  • Īsāk speriet īsākus soļus un lēni staigājiet pa slapjām vai taukainām virsmām.
  • Izvairieties no pēkšņām kustībām vai pagriezieniem, kas var izraisīt paslīdēšanu.
  • Izmantojiet margas vai balstus, ja tādi ir pieejami.
  • Novērojiet apkārtni un iespējamos apdraudējumus.

Secinājumi

Neslīdošiem darba apaviem ir būtiska nozīme daudzās profesijās, lai nodrošinātu drošību un komfortu ilgstošas stāvēšanas un staigāšanas laikā. Izvēloties piemērotu zoli un protektora rakstu, uzturot zoli tīru, izmantojot pretslīdes aerosolus, nomainot nolietotos darba apavus un praktizējot drošu staigāšanu, jūs varat nodrošināt, ka jūsu darba apavi ir neslīdīgi un droši uz dažāda veida virsmu.
https://avalynetau.lt/kaip-uztikrinti-neslidzias-ir-saugias-darbines-klumpes-ant-ivairiu-pavirsiu/

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Bezmaksas piegāde no €80

Bezmaksas piegāde visā Latvijā!

30 dienu naudas atdošanas garantija!

30 dienu preču atgriešanas garantija!

Piegāde visā Latvijā!

Piegāde ar Omniva pasta automātiem

100% droša izrakstīšanās

Montonio / MasterCard / Visa